Ellenzéki látlelet: a gyűlölet tartja őket életben, hiányzik belőlük a hűség és a szeretet
„Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni.”
A Fidesz EP-képviselője szerint, ha egy uniós országnak konzervatív kormánya van, számíthat Brüsszelben a politikai támadásokra. Hidvéghi Balázs lapunknak a Fidesz európai néppárti tagságáról is beszélt, és visszautasította a hazánkat érő jogállamisági kritikákat.
„Az Európai Unióban tapasztalható jogállamisággal kapcsolatos aggályok" miatt ülésezett hétfő este az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi (LIBE) Bizottsága Strasbourgban. Az ülésen szó volt többek között a két, hetes cikkely szerinti eljárás alá vont tagállamról: Magyarországról és Lengyelországról is. Hazánkkal kapcsolatban a testület tizenkét szempontból is kétségbe vonta a jogállamiság érvényesülését. Ilyen a többi közt a bírói függetlenség, a szólás- és sajtószabadság kérdése és a civil szervezetek jogainak érvényesülése. A magyar kormány régóta vitatja ezeket a vádakat.
Vádak Magyarországgal szemben
Hidvéghi Balázst, a Fidesz EP képviselőjét, a LIBE bizottság tagját többek közt arról kérdeztük, történt-e az ülésen bármilyen változás a korábbi vitákhoz képest. A képviselő szerint érdemi változás nem történt, ugyanakkor a Magyarországgal szemben zajló hetes cikkely szerinti eljárással kapcsolatban a bevándorláspárti baloldal újabb és újabb jogállamisági aggályokat igyekszik találni. A színházak és a művészet szabadságának csorbításáról beszélnek, ami teljes abszurditás – fogalmazott a politikus.
Hidvéghi szerint a baloldal vádjaiban közös, hogy mind korábban is megfogalmazott, megalapozatlan vádak, amelyekre a magyar kormány az eddigiekben is többször válaszolt. Hangsúlyozta, hogy a magyar kormány mint eddig, ezután is nyitott a párbeszédre és a tárgyszerű vitára, de a Magyarországgal szemben indított hetes cikkely szerinti eljárás jogi köntösbe bújtatott politikai támadás, amely minden objektivitást nélkülöz, és kettős mércén alapul.
egy előre elkészített vélemény alapján folyamatosan támadják Magyarországot. Politikai jellegű támadásról értékrendbeli küzdelemről van szó, ők azért támadják az Orbán-kormányt és Magyarországot, mert mi határozott és kemény bevándorláspolitikát folytatunk, és karakteres, vállaltan kereszténydemokrata, nemzeti alapokon álló kormányzást valósítunk meg. Nemet mondunk a liberális erők által erőltetett multikulturális társadalomképre és a bevándorlásra – fogalmazott a képviselő. A magyarok többsége ezt támogatja, ami nagyon zavarja a választásokon rendre alulmaradó bevándorláspárti képviselőket – tette hozzá.
Kettős mérce
„Van azonban egy aktuális ügy, amelynek esetében valóban komoly jogállamisági problémák vetődnek fel: Máltán két éve meggyilkoltak egy újságírót, és mint kiderült, a bűnügy szálai a szocialista miniszterelnökhöz vezetnek. A kabinetfőnökét már letartóztatták, és ő is belengette a lemondását, de erre még nem került sor” – fogalmazott. Itt nem vitáról beszélünk, hanem egy politikai okokból meggyilkolt tényfeltáró újságíróról! – hangsúlyozta.
A Fidesz EP-képviselője szerint kettős mércét alkalmaznak Magyarországgal és Lengyelországgal szemben. A baloldal hallgat, és mismásol az ügyben, a szocialista frakció még azt is megkísérelte, hogy az Európai Parlament plenáris ülésének napirendjéről is levetessék a máltai újságíró meggyilkolásának ügyét. Ezzel végképp lelepleződött a baloldal elképesztő kétszínűsége és álszentsége.
Az európai baloldal csak akkor tartja kiemelten fontosnak a jogállamiság vizsgálatát, ha az egy bevándorlásellenes, keresztény-konzervatív kormányzattal rendelkező országot érint.
nem sérül a sajtószabadság és a jogállamiság, ha megölnek egy újságírót a munkája miatt, ellenben Magyarországon és Lengyelországban, ahol konzervatív kormányok irányítanak, állandóan jogállamisági problémákat próbálnak találni – mondta Hidvéghi Balázs.
„Az EU-ban nincs szükség Politbürora!
Arra a kérdésünkre, hogy mit vár a frissen megalakult Európai Bizottságtól, azt válaszolta:
Az Európai Uniónak nincs szüksége „Politbürora”. Abból elég volt a kommunizmus alatt, amikor ilyen szervezet működött Moszkvában! Az Európai Bizottság feladatai világosan meg vannak határozva az unió alapszerződéseiben, ehhez kell tartania magát, a tagállamok szuverenitását és döntési jogköreit pedig tiszteletben kell tartaniuk – közölte a Fidesz politikusa.
Sophie in ’t Veld holland liberális képviselő a LIBE-bizottság ülésén azt mondta, „az alapvető jogokat megerőszakolják és meggyilkolják, a tagállamok pedig tétlenül állnak, az ujjukat sem mozdítják. ... Be kell fejezni a dumát a nacionalizmusról és a szuverenitásról, ez most annak az ideje, hogy a Tanácshoz forduljunk”.
Hidvéghi Balázs erre úgy reagált, Sophie in ’t Veld egy jól ismert bevándorláspárti, radikális baloldali politikus. „Ők mindent támadnak, ami nemzeti, ami a tagállamok szuverenitását jelenti! Ők erőltetik mindenáron a brüsszeli központosítást, mert az elmúlt években ez a brüsszeli politika kiszolgálójává vált az ő bevándorláspárti terveiknek. Ezek ellen mindenképpen fel kell lépni!” A képviselő szerint az európai emberek többsége sem támogatja ezt a politikát, de a magyarok többsége biztosan nem. A magyarok világos döntést is hoztak róla, hogy nekik fontos az ország védelme, nemzeti karakterünk védelme és szuverenitásunk megőrzése.
A Fidesz és a néppárt – együtt vagy külön?
A magyar kormánypárt és az Európai Néppárt kapcsolatára vonatkozó kérdésünkre azt válaszolta:
„Akkor maradunk a néppártban, ha az megerősíti, hogy kiáll a jobboldali értékek mellett és nemet mond az erőltetett bevándorlási tervekre, és ha tiszteletben tartja a nemzetállamok szuverenitását. Ha a néppárt a baloldali erők politikájához fog asszisztálni, az ő törekvésüket szolgálja ki önálló karakter nélkül, akkor elhagyjuk a frakciót.”
Hidvéghi Balázs szerint vannak, akik a néppárton belül is próbálnak hangulatot kelteni Magyarország és Lengyelország ellen. A Fidesz támogatottsága nőtt, pozíciója erősödött a néppárti frakción belül, hiszen az Európai Néppárté összességében csökkent – hívta fel a figyelmet. Úgy látja, az EPP akkor tudná megállítani a népszerűségvesztést, ha bátrabb lenne, és megerősítené jobboldali karakterét.